KONST / Litografier / Färglitografi 12867159
nr 1286 7159
Evert Taube
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 87/196, daterad -72. Motivet: 37x47 cm
Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 4 november 2019
kl 19:34:20
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Evert Taube
Läs mer om Evert Taube